Αγγελίες Εργασίας ιατρικά - φαρμακευτικά Φροντιστές ηλικιωμένων ατόμων-Θεσσαλονίκη
English French German Italian Portuguese Russian Spanish

ιατρικά - φαρμακευτικά

Εύρεση εργασίας σε ιατρικά και φαρμακευτικά

Φροντιστές ηλικιωμένων ατόμων-Θεσσαλονίκη

Υπό σύσταση εταιρία παροχής υπηρεσιών, με εξειδίκευση στην κατ’ οίκον μη-ιατρική φροντίδα προς ηλικιωμένα άτομα, ζητά φροντιστές για την ευρύτερη περιοχή της Θεσσαλονίκης.

Αρμοδιότητες (ανάλογα της ειδικότητας):
• Υπηρεσίες καθαρισμού & προσωπικής υγιεινής
• Εξωτερικές εργασίες (αγορές τροφίμων κλπ.)
• Προετοιμασία φαγητού & συμβουλές διατροφής
• Συνοδεία σε περίπατο & διάφορες κοινωνικές εκδηλώσεις
• Βοήθεια στη λήψη φαρμάκων
• Νοσηλευτικές πράξεις
• Παρηγορική φροντίδα
• Ψυχαγωγικές δραστηριότητες
Απαιτούμενα προσόντα και προσωπικά χαρακτηριστικά:
• Πτυχίο νοσηλευτικής, επισκεπτών υγείας, κοινωνικής εργασίας, ψυχολογίας, διατροφής-διαιτολογίας ή άλλου συναφούς κλάδου
• Εσωτερική υποκίνηση για παροχή βοήθειας στους άλλους
• Ενσυναίσθηση
• Συνέπεια και αξιοπιστία
• Οργανωτικές δεξιότητες
Επιθυμητά προσόντα:
• Προηγούμενη εμπειρία στη φροντίδα ηλικιωμένων (κατ’ οίκον ή σε δομές κλειστής φροντίδας)
• Μεταπτυχιακή εκπαίδευση στη γεροντολογία, στη διαχείριση γήρανσης και χρόνιων νοσημάτων και σε άλλους συναφείς κλάδους
Προσφέρεται δυναμικό περιβάλλον εργασίας, συνεχής εκπαίδευση, προοπτικές εξέλιξης και ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
Αποστολή βιογραφικών στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Cosmos JobsΕάν ψάχνετε για θέσεις εργασίας τότε είστε στο σωστό μέρος. Εδώ θα βρείτε αγγελίες απο την Ελλάδα και το εξωτερικό.
www.CosmosJobs.com : Αναζήτηση εργασίας ανά ειδικότητα για εύρεση εργασίας σε Ελλάδα και Ευρώπη.

Follow us